Vliv vložek na naše zdraví
Podle údajů WHO (Světová zdravotnická organizace), asi 80 % žen na světě trpí různými formami ženských onemocnění. Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážením pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí nebo s vaginálními mykózami. Řada žen se potýká i s vleklými gynekologickými problémy.
Fenoménem dnešní doby je také ztráta reprodukce. Neutuchající touha po miminku, tikot biologických hodin a stres z každého neúspěšného pokusu otěhotnět provází čím dál tím více párů ve vyspělých zemích.
Přemýšlela jste už někdy nad tím, že používání menstruačních a intimních vložek má vliv na ženské zdraví? Z jakého materiálu jsou vyrobeny hygienické vložky, které používáte během menstruace? A jaký mají vliv konkrétně na vás?
Výběr intimních hygienických potřeb je pro zdraví ženy mimořádně důležitý. Sliznice ženských pohlavních orgánů má velké množství krevních a lymfatických cév, citlivé nervové pleteně a díky tomu dokáží snadněji absorbovat látky – ať již větší množství chemikálií nebo naopak látky prospěšné pro naši reprodukční soustavu.
Při výběru hygienických vložek bychom si měli položit pár otázek:
1. Z čeho se vložky skládají a jsou prodyšné?
Vrchní vrstva vložek, která je v přímém kontaktu s tělem, bývá z viskózy nebo propylenu (což jsou umělé nebo poloumělé látky), uvnitř mají absorpční jádro, většinou absorpční pudry a spodní vrstva je z nepropustného plastu. Právě kvůli ní pokožka hůř dýchá, vlhkost se zvyšuje až desetkrát a vzniká ideální prostředí pro růst bakterií.
2. Z jakého materiálu jsou vložky vyráběny?
Ženy se často domnívají, že vložky a tampony se standardně vyrábí především z bavlny. Klasické vložky, které můžeme běžně zakoupit v drogerii ale bývají často vyráběné z recyklovaných odpadních materiálů.
3. Jak byly vložky běleny?
Vložky a tampony mohou obsahovat zbytky chlóru, kterým se většinou ošetřují při výrobě. Důvodem tohoto procesu je dezinfekce a vybělení, kterým se odstraní případné materiálové nečistoty. Nutno podotknout, že se tím vytváří stopy dioxinu. Tyto stopy jsou sice malé, ale karcinogenní a mohou vést k nebezpečným zdravotním komplikacím, jako je například endometrióza.
Dioxiny, jak se souhrnně označují chemické sloučeniny chloru, jsou pro živé organismy toxické. Poškozují hormonální systém, mohou způsobovat neplodnost a některé z nich mohou vést k rakovinnému bujení či vývojovým vadám u nenarozených dětí.
4. Jsou uměle aromatizovány?
Vložky bývají mnohdy parfémovány a nejen u citlivých osob toto může vyvolávat intimní obtíže typu kvasinkových infekcí apod. Mnoho syntetických vůní je například spojováno s rakovinou, alergiemi či podrážděním kůže. Nejčastěji se setkáváme s parfemací u denních vložek a v tom případě nám přes sliznici do těla vstupují umělé nesourodé látky každý den.
5. Čím vložky připevňujeme ke spodnímu prádlu?
Každá žena je ráda, pokud vložka drží na svém místě. Otázkou ale zůstává, o jaké lepidlo se jedná. Většina dostupných vložek je pokryta průmyslovým lepidlem, které ale není ředitelné vodou, a tak zůstává i po vyprání na spodním prádle a následně způsobuje alergické reakce, podráždění a mykózy.
Čím jsou vložky TianDe výjimečné?
Jejich hlavní přednost spočívá v tom, že skutečně pečují o ženu, nikoli jen o spodní prádlo!
Povrch menstruačních i intimních vložek je vyroben z přírodní bavlny a má vysokou úroveň hygroskopičnosti, což působí jako prevence podráždění, pálení a svědění. Nejsou vyráběny z odpadních materiálů s nejsou běleny chlórem. Jsou prodyšné, nejsou uměle aromatizovány a lepidlo pro uchycení vložek je potravinářské.
Vložky TianDe byly vyvinuty na základě metod tradiční čínské medicíny: fytoterapie, aromaterapie a akupunktury, ve výzkumném institutu Guangzhou. Vložky od TianDe jsou v první řadě suchými fytoobklady a až potom vysoce kvalitním hygienickým prostředkem.
Jedinečnost vložek TianDe spočívá především ale v obsahu unikátní fytomembrány. Ta se vyrábí speciální technologií, která zajišťuje vysokou koncentraci aktivních složek bylin (koncentrace složek činí 70-80%, což mnohonásobně převyšuje obdobné parametry v odvarech a nálevech z rostlin). Jedná se o patentovaný koncentrát rostlinných výtažků připravených podle starodávných receptů čínské dynastie Tang. Vložky obsahují až 49 bylin: kurkumu, děhel čínský, vanilku, anděliku, devětsil, mátu, zimolez, kořen prorostlíku, smilaxu, jarvy, pazvonku chloupkatého, borneol, aksamit, šabřinu pošvatou, puškvorec obecný a další.
Vložky TianDe:
- pečují o vaše zdraví
- pohlcují nepříjemný zápach
- normalizují menstruační cyklus
- bylinky ve složení mají protizánětlivý a antibakteriální účinek
- napomáhají řešit gynekologické potíže
- harmonizují hormonální systém
- posilují pánevní dno
- dodávají energii
- pomáhají řešit záněty močových cest, hemoroidy, premenstruační syndrom, infekce a jiné obtíže
- mají vysoce absorpční vlastnosti pro maximální ochranu a komfort i v noci.
Energie bylin | |
Bylinné vložky se doporučují: - při výrazném projevu zánětlivých procesů, včetně kandidózy; - k normalizaci hormonálního stavu i v období klimakteria; - k zotavení v pooperačním stavu; - k posílení svalů pánevního dna; - jako podpora léčby gynekologických problémů. |
|
Nefritová svěžest | |
Byliny ve složení fytokomplexu: - odstraňují bakterie a nepříjemný zápach; - eliminují svědění a podráždění; - přispívají k normalizaci menstruačního cyklu; - pečují o ženské zdraví, dodávají pocit komfortu a svěžesti. |
|
Jemná péče | |
Doporučuje se používat při zánětech močového měchýře: - brání šíření bakterií; - zmírňuje nepříjemné pocity pálení a svědění; - urychluje proces regenerace. |
|
Energie života | |
Byliny ve složení fytokomplexu: - mají protizánětlivý a protikřečový efekt; - napomáhají při léčbě poruch ženského hormonálního systému; - posilují imunitní systém; - harmonizují cyklické procesy. |
|
S anionty | |
Unikátní aniontový čip: |
|
Se stříbrem | |
Hlavní účinek stříbra a aniontů: - vyrovnávají poměr kyselého a zásaditého prostředí; - posilují a aktivují biologickou činnost organismu a imunitu; - mají antibiotické, protizánětlivé a analgetické účinky; - působí na mnoho druhů bakterií, virů, plísní. |
Tampony nebo vložky?
Tampóny jsou navrženy tak, aby absorbovaly co nejvíce, což je samozřejmě velmi dobrá věc. Ale kromě toho, že vstřebávají krev, pohlcují také vnitřní sekreci s dobrými bakteriemi, které vaše vagína potřebuje na udržení zdravého pH. Právě tampóny mění pH pochvy, což s sebou nese riziko vzniku kvasinkových infekcí. Navíc vytváří výborné podmínky pro takzvaný Syndrom toxického šoku (TSS – Toxic Shock Syndrome).
Zároveň syntetické tampony zanechávají na sliznici zbytky koncentrovaných bílkovin, které jsou využívány stafilokokovými bakteriemi. Následná produkce toxinů těmito bakteriemi je pak důvodem častých výtoků.
U tamponů je kontakt se sliznicí neodbouratelný a o to více je na místě otázka, z jakého materiálu jsou vyrobeny a jaký vliv na naše zdraví budou mít stopy dioxinu a syntetických látek.
Své zdraví bychom rozhodně neměli brát jako samozřejmost, a tak pečujme o své tělo - třeba i výběrem menstruačních vložek.