Mastné vlasy

Ten kdo říká, že není vhodné mýt si vlasy každý den, ještě nezažil opravdový problém s mastnou pokožkou hlavy a mastnými vlasy. Za normálních podmínek kožní maz zajišťuje hydrataci pokožky a působí antibakteriálně. Pomáhá tak vlasům bojovat proti nezvaným bakteriím a hydratovat vlas od kořínku až po koneček. Pokud se ale mazový váček zblázní a vytváří maz nadměrně, nejedná se už pouze o kosmetický problém. Často dochází k přemnožení kvasinek rodu Malassezia, které přirozeně osidlují pokožku hlavy. Následkem jsou pak mastné lupy se zánětlivými projevy na kůži. Pokožka na hlavě je zarudlá, svědí a nutí ke škrábání, což problémy ještě zhoršuje - rozvíjí se onemocnění nazývané seboroická dermatitida

Naštěstí už můžeme bořit mýtus, který říká: „čím více si vlasy umýváte, tím více se budou mastit“. Trik spočívá ve správné péči s kvalitními, účinnými, ale zároveň jemnými šampony a vlasovou kosmetikou.

JAKÉ JSOU PŘÍČINY NADMĚRNÉHO MASTĚNÍ VLASŮ? 

Zvýšená produkce kožního mazu může mít mnoho různých příčin. Patří mezi ně stres i nezdravá strava, ale také vnější faktory jako nevhodná vlasová péče, střídání teplot, působení suchého vzduchu. Nadměrnou činnost mazových žláz mohou rovněž způsobit hormonální změny spojené s pubertou, či menopauzou.

CO MŮŽE POMOCI

  • mytí ve vlažné vodě - nepoužívat horkou vodu
  • po mytí vlasy spláchnout ještě studenou vodou
  • kondicionér nebo masku nanášet jen na konečky vlasů
  • nepoužívat čepice a jiné přikrývky hlavy
  • volné sušení vlasů - bez fénu
  • nesahat si zbytečně do vlasů
  • změna stravy - hodně čerstvých potravin
  • VHODNÁ VLASOVÁ KOSMETIKA

seboroická dermatitida_1

JAK NA MASTÉ VLASY? PĚT KROKŮ

Přestože mastné vlasy představují velmi nepříjemný estetický problém, ve většině případů se zvýšené maštění vlasů podaří do značné míry zmírnit nebo zcela odstranit správnou péčí. 

  1. hloubkové čištění - odstraní "nánosy", pokožka může volně dýchat - 1x týdně
  2. aplikace tělové soli - doplní minerály a stopové prvky zvenku - 1x týdně
  3. šampon a balzám používat podle potřeby
  4. funkční doplňky stravy
  5. harmonizace hormonálního systému

HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ 

Jedenkrát za týden si udělejte ve vlasech generální úklid. Použijte Šampon pro hloubkové čištění vlasů. Uhlíkové granule v podobě mikročástic odstraňují zbytky
stylingových prostředků z vlasů i pokožky hlavy. Pohltí přebytečný kožní maz a zbaví vás bílého "sněhu". Díky svým vynikajícím peelingovým schopnostem a jemnému odstraňování odumřelých šupinek znemožní vyživování plísní. 

SOLNÝ ZÁBAL

Jednou týdně si udělejte zábal z tělové soli. Jak na to? Vezměte Tělovou sůl se Zeleným čajem nebo Tělovou sůl Krystaly s mrtvého moře, oddělte část do misky, zřeďte ji vodou na jemnou kašičku, a tu pak naneste na vlhkou pokožku hlavy. Solný zábal nechte 10 minut působit a pak smyjte vodou. Sůl vytáhne toxické látky a dodá spoustu minerálů a stopových prvků pokožce hlavy. Pak umyjte hlavu šamponem.

JAKÝ ŠAMPÓN NA MASTNÉ VLASY?

Vlasy umývejte tak často, jak potřebujete - doporučujeme zázvorový šampon Gold Ginger. V šamponu na mastné vlasy Gold Ginger je výtažek z 1 kg zázvoru. Extrakt zázvoru potlačuje nadměrnou aktivitu mazových žláz. Odstraňuje příčiny vzniku lupů a navíc neobsahuje sulfáty. Běžné šampony fungují na bázi sulfátů, ale tento šampon obsahuje přírodní saponiny mýdlového ořechu a dřezovce. Jemně čistí vlasy a vlasovou pokožku bez narušování přirozené rovnováhy. Chrání proti mastným i suchým lupům. 

.
.

Pro mastné vlasy u pokožky hlavy, ale se suchými konečky je také vhodný Šampon s extraktem aloe.

DODATEČNÁ PÉČE

I mastné vlasy potřebují speciální výživu. Balzám na vlasy Zlatý zázvor můžete použít dle potřeby jako kondicionér i jako masku. Jako kondicionér – naneste na čisté vlhké vlasy, nechte působit 2-3 minuty, promasírujte a pečlivě opláchněte. Jako maska – naneste na čisté vlhké vlasy, nechte působit 20 minut, pečlivě opláchněte. Vyvarujte se nanášení přípravku ke kořínkům vlasů.

 zlatý zázvor TianDe- pro mastné vlasy

PÉČE ZEVNITŘ

Vlasy i vlasovou pokožku je zapotřebí vyživovat především zevnitř. Po dobu 3-4 týdnů užívejte Funkční komplex Pjaoljan. Pjaoljan obsahuje nejdůležitější stopové prvky – selen a zinek, vitamíny, aminokyseliny a jedinečnou houbu housenici čínskou. Ta koriguje funkci jater, zlepšuje krevní oběh v kůži a dodává jí nutriční a hojivé složky. Používejte 1 kapsli denně při jídle. Není určeno pro těhotné a kojící ženy.

HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHA

Je neuvěřitelné, kolik toho v našem těle závisí na hormonech. Jsou schopny řídit naše tělo, ovlivňovat naši náladu a hrají také nemalou roli v tom, jak vypadáme.
Akné, nadváha, unavený vzhled, pocení, nespavost a pak tmavé kruhy pod očima, deprese, ale také padající nebo mastné vlasy.

ZKROŤTE SVÉ HORMONY! Pomohou vám bylinné vložky Energie bylin.

VLOŽKY PRO ŽENY

Vložky TianDe jsou vlastně bylinné obklady, které působí přes sliznice na vnitřní orgány, problémové místo i na hormonální rovnováhu. Prvních pár dnů používání může dojít k pocitům pálení – pokud pocit bude příliš intenzivní, udělejte den pauzu. Po pár dnech používání se ale tělo začne přizpůsobovat a brát si z bylinek účinné látky. Vhodná je tříměsíční kúra, kterou je možné opakovat 1x ročně. Není vhodná pro těhotné ženy.

Po dobu tří měsíců používejte vložky Energie bylin. Každý den používejte intimky Energie bylin. V období menstruace přejděte na Energie bylin menstruační denní a menstruační noční.

 

 

Affiliate program