Zmijovec indický (amorphophallus konjac) známý také pod jménem áronova hůl, konjac nebo konyaku.
Zmijovec je teplomilná rostlina původem z tropických deštných pralesů Asie. Ve volné přírodě je rozšířen v tropických oblastech od západní Afriky přes Asii a Austrálii až do Polynésie. Je to rostlina s hlízou, která jí slouží jako zásobárna látek nutných pro růst květu, a právě hlízy (cibule) jsou následně dále zpracovávány.
Zmijovec indický je již dlouho používán v Číně, Japonsku a jihovýchodní Asii jako zdroj potravy a tradiční lék. Mouka extrahovaná z cibule tohoto druhu se používá v kuchyni Dálného východu na výrobu nudlí, tofu a dalšího občerstvení.
V tradiční čínské medicíně (TCM) je gel připravený z této mouky používán pro detoxikaci, potlačení nádorů, ředění hlenu, léčbu astmatu, kašle, kýly, bolesti prsů, popálenin a hematologických a kožních onemocnění. Konjaková mouka, běžně známá jako konjac glukomanan (KGM), je dostupná ve formě tobolek nebo jako nápojová směs a v potravinářských výrobcích.
Vlákna ze zmijovce indického se pak používají pro výrobu konjac houbičky, jež se používá na odličování a čištění pleti.
Konjaková houba, vyrobena z rostliny zvané konjac, čistí pokožku od nečistot a zbavuje odumřelých kožních buněk. Hodí se při čištění make-upu bez dalších přídavků a při mytí obličeje s masáží. Je velmi jemná a šetrná k pokožce. Má silnou absorpci vody a je vhodná pro citlivou pokožku, kterou nevysušuje. Houbu doporučujeme i pro novorozence a lidi s různými kožními alergiemi.